Laureatka konkursu „Deutschfreund“


 

Gimnazjalistka z klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach, Michelle Blicharz została Laureatką XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND“. Konkurs ten jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Konkurs motywuje uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań oraz pozwala odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Uczennica rozwija swoje zainteresowania językiem niemieckim biorąc udział również w innych konkursach, np. w I Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen“, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Celem tego konkursu jest motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego oraz czytania książek w języku niemieckim, dzięki czemu podnoszony jest poziom umiejętności językowych młodzieży. Nasza gimnazjalistka brała udział w dwóch etapach konkursu. I etap szkolny odbył się w szkole, natomiast II regionalny etap konkursu odbył się w Katowicach. Przystępując do konkursu należało przeczytać wcześniej książkę „Neue Freunde“ w oryginale, której autorką jest Sarah Fleer.

Gratulujemy Laureatce i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Wróbel – Kasperska