Bajeczny występ klasy I a

Dnia 9 maja w naszej szkole odbył się apel pod hasłem „Życzliwość i grzeczność na co dzień”. Rozpoczął się on montażem słowno-muzycznym pt. „Królewna Gburka.”

„Królewna Gburka” jest opowieścią o kapryśnej i źle wychowanej królewnie, która nie używa słów: proszę, przepraszam oraz dziękuję. Martwi to całą rodzinę królewską, księcia, rycerzy, damy dworu. Z pomocą przychodzą jednak dobre wróżki, które uczą królewnę dobrych manier.

Druga część apelu to pouczające i żartobliwe wiersze o szkolnej rzeczywistości zachęcające do okazywania sobie życzliwości i serdeczności na co dzień.

Mali aktorzy w pięknych strojach wspaniale odegrali swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, za co otrzymali gromkie brawa od całej widowni.

Joanna Bątorek