Marcowe Spotkania z Piosenką


W pierwszy dzień wiosny harcerze i zuchy z V Szczepu „Orlich Gniazd” wzięli udział w XXIV Marcowym Spotkaniu z Piosenką organizowanym co roku przez Hufiec Ziemi Zawierciańskiej. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Wzięło w nim udział 7 drużyn harcerskich i 4 gromady zuchowe.   Każda drużyna i gromada zaprezentowała po dwie piosenki. Obie były o tematyce harcerskiej, ponieważ rok 2018 jest rokiem stulecia powstania harcerstwa. 53 Próbna Drużyna Harcerska „Ostaniec” zaprezentowała piosenki: „Mały obóz” i „Bieszczadzki trakt”, zuchy z 13 Gromady Zuchowej „Dobrych Czarodziejów” zaśpiewały: „Polski Zuch” i „Zuchowa gromada”. Harcerze z 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Amonit” wykonali: „Harcerz i harcerka” oraz „Jeden świat, jedno przyrzeczenie”. Zuchy znalazły się na 3 miejscu podium w swojej kategorii, natomiast „Amonit” zajął 2 miejsce spośród drużyn harcerskich. Podczas tego wydarzenia drużynowa 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Amonit” otrzymała List Pochwalny Naczelniczki ZHP.