Lekcja w kinie


W dniu 23 lutego uczniowie z klas I-III brali udział w Lekcji o mediach zorganizowanej w MOK w Siewierzu w ramach programu „Lekcja w kinie”.

Zajęcia warsztatowe dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w Internecie: „Raz, dwa, trzy, klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!” Prowadzący przybliżył dzieciom najważniejsze zagadnienia dotyczące właściwego odbioru i wykorzystania informacji zawartych w mediach społecznościowych, np: jakie zagrożenia, mogą kryć się w Sieci, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe, co zawdzięczamy Internetowi, ile lat ma Internet, jak przez Internet można zostać odkrywcą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Omawiane zagadnienia poparte były fragmentami filmów i bajek. Uczniowie brali też czynny udział w zajęciach, odpowiadając na pytania prowadzącego.

W drugiej części dzieci wspólnie obejrzały film pt. „Munio, strażnik Księżyca”, który opowiadał o odwadze, poświęceniu i dorastaniu do odpowiedzialności.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nalepki „ Jestem świadomym internautą”.

Anna Grabowska