Akademia Twórczego Rozwoju „ Bystrzak”


1 marca, w czwartek, w klasie 3b odbyła się lekcja doświadczeń, którą prowadziła była uczennica naszej szkoły Wioletta Kulińska. Wiola na co dzień prowadzi zajęcia w Akademii Twórczego Rozwoju „ Bystrzak” w Myszkowie. Bystrzak to innowacyjny program dla dzieci opracowany przez polskich pedagogów. Jako jedyny w Polsce systemowo łączy ze sobą zabawę, eksperymenty oraz najnowsze techniki rozwojowe i pamięciowe. Oferuje naukę w formie zabawy dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Wiola przez dwie godziny pokazywała uczniom różne eksperymenty, np.: wulkan, kolorowy deszcz, bąbelkującą ciecz, zapalający się dym, śnieg i wiele innych. Uczniowie również wykonywali pod jej kierunkiem niektóre eksperymenty indywidualnie lub w grupach, np.: malowanie skitelsami, robili ciało nienewtonowskie, przechodzenie cieczy z jednego naczynia do drugiego itp. Dzieci były ciekawe i bardzo zainteresowane doświadczeniami. Największą frajdę sprawiło im samodzielne wykonywanie eksperymentów, bo przez chwilę mogli zabawić się w odkrywców lub naukowców.