„Kociaki- cudaki”, czyli Dzień Kota w klasie I a


16 lutego klasa I a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych po hasłem „Kociaki-cudaki”, które przeprowadziła pani Małgorzata Poskrobko, pracownik Biblioteki Publicznej w Łazach. Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą kotom, uczestniczyły w „kocich” zabawach i zgadywankach. Zorganizowane spotkanie miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, często bezdomnym kotom. Na pożegnanie pierwszoklasiści wręczyli miłemu gościowi własnoręcznie wykonane prace plastyczne z podobiznami kotów, które ozdobią wnętrze biblioteki.

Joanna Bątorek