Bezpieczne ferie


Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wraz z wychowawcą wzięli udział w audycji Polskiego Radia Katowice „Eko-Ranek” na temat „BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE” . Audycję poprowadziła p. Gabriela Kaczyńska wraz zaproszonymi gośćmi z Jurajskiej Grupy GOPR p. A. Malinowską i p. M. Ignatowiczem. Ferie zimowe to czas kiedy dzieci bawią się na śniegu i lodzie. Zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Ratownicy z Jurajskiej Grupy GOPR korzystając z okazji bycia w naszej szkole  zapoznali uczniów klas młodszych I-III z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, a także uczyli, jak fachowo zaalarmować służby ratunkowe w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.