17 stycznia – młodzież w cyberprzestrzeni…


Cyberprzestrzeń, wirtualna rzeczywistość, sieć… do niedawna te terminy kojarzyły się z nową technologią, będącą małą cząstką naszego życia. Jednak zasięg globalnej sieci internetowej jest coraz większy, podąża za nim rozwój mobilnych urządzeń do niej podłączonych. Coraz większe jest znaczenie rzeczywistości wirtualnej i jej wpływ na realny świat. Zadbajmy o to, aby młodzież uniknęła zagrożeń czyhających na nią w cyberświecie! Z tym apelem zwróciła się do nauczycieli ale i samej młodzieży st. sierż. Marta Wnuk zawierciańskiej Komendy Policji oraz łazowscy dzielnicowi – asp.szt. Michał Turlej i mł.asp. Sylwester Kasperczyk.

Bezpieczeństwo w Internecie to sprawa bardzo ważna, bowiem właśnie w cyberprzestrzeni dochodzi do wielu sytuacji, w których łamane są przepisy prawa. Właśnie o tym rozmawiała z młodzieżą zawierciańska policjantka.

Pogadanka na temat cyberprzestrzeni i zagrożeń z nią związanych poprzedza przypadający w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu. Spotkanie z młodzieżą miało na celu propagowanie zachowań i zasad bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu. Omówiono najczęstsze zdarzenia łamania prawa w Internecie, padły rady jak im zapobiec. Poruszony został również temat cyberprzemocy, jako działania, do którego często dochodzi właśnie wśród młodych ludzi.