Wycieczka do kopalni ,,Królowa Luiza ”


 

W dn. 14 grudnia klasy III i kl. IIa udały się na wycieczkę do kopalni Luiza w Zabrzu. Uczniowie zwiedzili podziemia kopalni ,przechodzili przez labirynt chodników i wyrobisk, z których najniższe ma 90 cm. Po drodze spotkali skarbnika, oglądali maszyny górnicze, grali w gry edukacyjne. Przewodnik opowiadał o pracy górników, tłumaczył dzieciom znaczenie niektórych słów w gwarze śląskiej, odpowiadał na zadanie pytania. Wielką frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka kolejką Karlik. Na koniec odbyło się krótkie spotkanie z górnikiem w stroju galowym. Dzieci miały okazję zobaczyć górniczy mundur, opisywały jego wygląd, nazywały poszczególne elementy stroju. Na powierzchni dokonały zakupu pamiątek. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.