Jasełka


W środę 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach  z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas oraz rodziców i dziadków wystąpili uczniowie klasy II a i III a. Dla uczniów klas starszych Szkoły podstawowej i Gimnazjum wystąpili uczniowie z klasy Vb i III a Gimnazjum. Zaprezentowano na scenie jasełka oraz  kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przedstawienia zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycielki p. Iwony Czerwonka  w klasach młodszych oraz nauczycieli klas starszych: p. Joanny Błoch, p. Ewy Kubik oraz p. Iwony Bednarskiej. Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Na zakończenie p. dyrektor Urszula Grzywa złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczno-noworoczne .