Pierwsza pomoc przedmedyczna


15 grudnia w Szkole Podstawowej nr1 pojawili się policjanci z Komisariatu Policji w Łazach. Byli to: sierżant Piotr Haczyk i aspiranci sztabowi: Michał Turlej i Sławomir Ziaja. Spotkali się oni z uczniami klas trzecich i przeprowadzili instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części teoretycznej, którą prowadził sierżant Piotr Haczyk, każdy uczeń miał możliwość pod czujnym okiem panów policjantów wypróbować praktycznie swoje umiejętności na kolegach i koleżankach. Wszystkim bardzo dobrze szło układanie nieprzytomnego w pozycji bocznej bezpiecznej, jak również ćwiczenia resuscytacyjne na fantomie. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, uczniowie byli bardzo aktywni i zainteresowani tematem. Zadawali dużo pytań i wykazali się posiadaną już wiedzą w temacie udzielania pierwszej pomocy. Możliwość praktycznego zastosowania wiadomości z udzielania pierwszej pomocy lepiej zapadnie uczniom w pamięć, a w razie konieczności podjęcia czynności resuscytacyjnych będą pewniejsi swoich umiejętności. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, w które zaraz się ubrali.

Anna Grabowska