Gimnazjaliści z Łaz na innowacyjnych warsztatach bożonarodzeniowych z języka niemieckiego.


1 grudnia 2017 trzech gimnazjalistów z klasy 2c łazowskiej „Jedynki“ wzięło udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym z języka niemieckiego „Weihnachten – mal anders“, którego organizatorem było Niemieckie Towarzystwo Oświatowe z Opola i PSNJN z Katowic. W projekcie wzięło udział 60 uczniów z 20 szkół województwa śląskiego. Uczniowie pracując w grupach aktywnie brali udział w warsztatach, których celem było poznanie słownictwa oraz zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego. Aby grupy zintegrowały się, miały do wykonania wspólne zadania, podczas których porozumiewano się w języku niemieckim. Uczniowie poznali tytuły najpopularniejszych niemieckich kolęd oraz śpiewali kolędę do przygotowanej linii melodycznej. Poznając bożonarodzeniowe słownictwo dopasowywali obrazki do niemieckich pojęć, poznali nazwy przypraw, które kojarzone są ze świętami. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Joanna Wróbel – Kasperska (nauczycielka języka niemieckiego)