Tydzień języka polskiego

„Tydzień Języka Polskiego” już za nami. Reprezentacja wszystkich klas 4-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum rywalizowali w zmaganiach z ortografią. Tytuł Mistrza Ortografii wywalczyła H. Kuzia z kl. 6a oraz D. Rybak z kl. 3a.
Gimnazjalny Turniej „Z językiem polskim za pan brat” wygrała klasa 2b gimnazjum..
Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w konkursie frazeologicznym pt. „Mistrz słowa”, a laur zwycięstwa przypadł D. Wieczorek z kl. 5c.
Uczennice z klasy 6a przez cały tydzień czytały na dywanie legendy młodszym dzieciom z klas I-III szkoły podstawowej.
Na korytarzu powstała gazetka z karykaturami polskich pisarzy. Drzwi wszystkich klas ozdobiły cytaty na temat języka polskiego.
Na zakończenie odbył się apel o kulturze słowa. Gromkie brawa towarzyszyły wręczeniu nagród zwycięzcom w poszczególnych konkursach.
R. Jakóbczyk