Szajka Szarego Wilka


We wtorek mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach, gdzie spotkaliśmy się z gimnazjalistami. Rozmawialiśmy o pochodzeniu psów i ich udomowieniu, o rasach i ich przeznaczeniu. Poruszyliśmy kwestie warunków jakie powinno zapewniać się psom, aby godnie i szczęśliwie z nami żyły. Przybliżyliśmy też nieco temat psiej komunikacji i pracy z psem. Ponieważ psy północy sa nam najbliższe, młodzież dowiedziała się o specyfice ras pierwotnych i psich zaprzęgach.
Porozmawialiśmy sobie też o tym, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy. Poruszyliśmy trudniejsze tematy, takie jak psia bezdomność, schroniska. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak mogą pomóc. Wolontariuszka ze schroniska w Zawierciu wprowadziła ich w świat wolontariatu opowiadając o pracy swojej i przyjaciół.
Gimnazjaliści pozytywnie zaskoczyli nas swoja empatia i poważnym podejściem do tematu.Bardzo dziękujemy za zaproszenie 