Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W grudniu w Szkole Podstawowej nr 1 podsumowane zostały działania podjęte w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W klasach młodszych zakończono III edycje konkursu Nakręcamy Pomaganie – na największą ilość zebranych plastikowych nakrętek. W sumie zebrano 12 dużych worków nakrętek, które przekazane zostały fundacji na rzecz dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wyniki konkursu:
I miejsce Ib
II miejsce IIa
III miejsce IIIc
W klasach starszych SP rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Niepełnosprawni są wśród nas – wszyscy jesteśmy tacy sami”. Dzieci zgłosiły kilka naprawdę pięknych prac, których tematem przewodnim był obraz osoby niepełnosprawnej oczami dziecka.
Na korytarzu zawisła gazetka przedstawiająca Savoir-vivre wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dzieci z chęcią wczytywały się w komiksową wersje zasad dobrego wychowania. Koordynatorami działań były nauczycielki klasy integracyjnej Izabela Saczyńska i Joanna Kmita.
I.Saczyńska