Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach uczestniczą w Tygodniu Filmu Niemieckiego


23 listopada 2017 uczniowie klasy językowej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach uczestniczyli w specjalnym seansie filmowym dla szkół w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Projekcja filmu odbyła się w Katowicach w Kinie Światowid. 212 uczniów z różnych szkół z całego regionu oglądało film „Kamienne serce” (niem. „Das kalte Herz”). Film wyświetlany był w wersji niemieckiej z napisami w języku polskim. Film w reżyserii Johannesa Nabera otrzymał Niemiecką Nagrodę Filmową 2017 za najlepszą charakteryzację oraz muzykę. Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które wpisało się w polski kinowy krajobraz, a w tym roku odbył się w 11 polskich miastach. Dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w seansie szkolnym. Niemiecki film spodobał się młodzieży. Świadczyły o tym oklaski po projekcji, które rozległy się na całej sali.

Joanna Wróbel – Kasperska (nauczycielka języka niemieckiego)