Uczniowie łazowskiej “Jedynki” w II edycji projektu “Deutsch – Land czyli wędrówka po landach”


27 listopada 2017 gimnazjaliści z klasy 3b Michelle Blicharz, Maja Konieczko oraz Karol Poskrobko jako drużyna wzięli aktywny udział w projekcie promującym kulturę, tradycje, historię i obyczaje niemieckiego landu Saksonia. Uczniowie poznali w sposób warsztatowy ciekawostki związane z tym krajem związkowym oraz zgłębili swoją wiedzę na jego temat. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Omega w Katowicach. Przybyło tutaj 21 uczniów z 7 szkół, min. z Łaz, Katowic, Jaworzna, Opatowa, Bojszów. Podczas warsztatów uczniowie oglądali prezentacje multimedialne przedstawiające wiedzę realioznawczą o Saksonii, układali puzzle obrazujące ten land, grali w “koło fortuny”, rozwiązywali interaktywne quizy KAHOOT oraz pisali test wiedzy. Uczniowie musieli wykazać się niezwykłym skupieniem oraz refleksem, ponieważ drużyny z poszczególnych szkół rywalizowały ze sobą zdobywając punkty za wiedzę o Saksonii. Projekt “Deutsch – Land czyli wędrówka po landach” zorganizowany przez PSNJN w Katowicach to bardzo ciekawa inicjatywa przyczyniająca się do promowania języka niemieckiego.

Joanna Wróbel – Kasperska (nauczycielka języka niemieckiego)