Spotkanie Niepodległościowe w Jedynce


Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach została uświetniona wizytą weterana misji wojskowych pana Zbigniewa Fielka. Nasz bohater uczestniczył w wojnie w Afganistanie, Iraku, Syrii, Czadzie i Kosowie. Nasi uczniowie mogli poznać wiele ciekawych opowieści związanych z przeżyciami podczas odbywania służby wojskowej żołnierzy polskich. Każdy mógł zadać własne pytanie, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi żołnierza. Spotkanie z gościem było poprzedzone montażem słowno – muzycznym związanym z tematyką niepodległości Polski i walką Polaków o swoją suwerenność. Dwa utwory muzyczne wykonały Nikola i Ola, a z trzecim raperskim utworem własnego autorstwa wystąpił Sławek. Imprezę prowadziła Julia, Emanuela i Adam, a nad wszystkim czuwali nauczyciele historii. Ta lekcja patriotyzmu na pewno przybliżyła uczniom czasy walk niepodległościowych i współczesnych konfliktów zbrojnych.

A. Iskierka-Szymusiak i J. Kmita