SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA 2017


Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach 15 września wzięli udział w akcji ekologicznej „Sprzątane Świata – Polska”. Jest ona częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, segregacji odpadów i innych prostych sposobów, jak na co dzień dbać o przyrodę.

Z tej okazji nauczycielki biologii i przyrody przeprowadziły wśród uczniów pogadanki tematyczne dotyczące poszanowania środowiska. Na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę zawierającą hasła i informacje zachęcające do „ śmieciobrania ” i segregacji odpadów oraz plakaty nawołujące do dbania o czystość naszej planety.

Grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyszła w teren (okolice Zalewu Mitręga), by dać przykład dorosłym i zbierać śmieci. Uczniowie sprzątali, uczyli się, bawili i dawali wyraz temu, że o środowisko warto dbać!

Poprzez tego typu akcje zachęcamy uczniów do doświadczania przyrody i ochrony środowiska w bezpośrednim działaniu, w terenie, w kontakcie z naturą. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi silami możemy działać bardziej skutecznie i zrobić więcej. Dzięki tej akcji uczniowie stali się bardziej odpowiedzialni za stan środowiska i świadomi, że pomagając naturze pomagają też ludziom.

Pamiętajmy, że „Sprzątanie Świata” to nie jednodniowy zryw, ale akcja, która ma pomóc w wyrobieniu postaw i zachowań będących w przyszłości stylem naszego życia.

Dorota Domińczyk