„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” Gimnazjaliści z Łaz nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie.


Instytut Goethego w Warszawie we współpracy z Wydawnictwem LektorKlett realizuje projekt „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Jego celem jest promocja języka niemieckiego wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.
W ramach projektu w czerwcu uczniowie gimnazjum w Łazach wzięli udział w konkursie polegającym na wykonaniu plakatu, nawiązującego do tytułu projektu. Do plakatu należało dodać komentarz w języku niemieckim w postaci dymków lub podpisów. Pod koniec czerwca 2017 zostały opublikowane wyniki konkursu. Nagrodą jest pudełko – Erlebnisreisebox – z materiałami edukacyjnymi do pracy na lekcjach języka niemieckiego. Nagroda, zgodnie z informacjami od organizatorów, dotrze do nas we wrześniu w nowym roku szkolnym 2017/2018. Opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Joanna Wróbel – Kasperska.
Gratulujemy uczniom z klasy 2c i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego!