Zakończenie Roku Szskolnego


23 czerwca podobnie jak w całej Polsce, również i u nas w Zespole Szkół nr 1 w Łazach zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, których powitała w murach naszej szkoły pani dyrektor Urszula Grzywa oraz przewodniczący samorządu uczniowskiego: w Szkole Podstawowej – Natalia Czernek oraz w Gimnazjum – Bartosz Szczygieł. Uroczystość wzbogaciły występy uczniów oraz podsumowanie konkursu na „SUPER KLASĘ”. Tegorocznym zwycięzcą ponownie okazała się klasa 5a (wych. Renata Jakóbczyk). Tradycją już stało się wręczanie konarów nauczycielom. W tym roku mała niespodzianka – konary zostały wręczone również uczniom. To nie jedyne wyróżnienia, były nagrody, świadectwa z czerwonym paskiem, liczne dyplomy i tarcze… W tym roku pożegnaliśmy klasy 3 gimnazjum. Wychowawczynie – kl. 3a – pani Agata Toda, kl. 3b – pani Joanna Wróbel-Kasperska oraz kl. 3c – pani Agata Synowiec z łezką w oku spoglądały na swoich wychowanków. Czas płynie szybko, tak więc po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się na ostatnią już lekcję w tym roku… Rozdanie świadectw, życzenia, a przed wszystkimi nowe wyzwania – absolwenci już myślą o przyszłej szkole, a uczniowie, którzy zostają – o tym, że we wrześniu będą już w innej klasie. Udanych i bezpiecznych wakacji kochani, wspaniałych przygód, nowych przyjaźni…
Agata Synowiec