Wycieczka w Muzeum Śląskim


Klasy IIa z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach była na wycieczce w Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie braliśmy udział w lekcji edukacyjnej pt. „Zajęcia z obrazami”. Zabawa, edukacja, wiedza, doświadczenie – tak można w kilku słowach określić to, co przeżyliśmy podczas zwiedzania. Ciekawe warsztaty, wystawy, zagadnienia związane ze sztuką, historią oraz dziedzictwem regionalnym były fascynujące. Później udaliśmy się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie. Jest to projekt, który ma uświadomić zagrożenia bezpieczeństwa, jakie mogą przytrafić się nam każdego dnia. Przechodziliśmy przez ścieżkę bezpieczeństwa podzieloną na sektory tematyczne, gdzie są w efekty specjalne, które w  bardzo dokładny sposób prezentują skutki pożarów, wypadków komunikacyjnych i katastrof budowlanych. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do Posterunku Konnego KMP w Chorzowie. Tam obejrzeliśmy konie policyjne, braliśmy udział w lekcji edukacyjnej i krótkim pokazie. Podczas wycieczki świetnie się bawiliśmy i przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Dziękujemy Panu Pawłowi Barskiemu za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.
wychowawczyni Violetta Lasecka