Wycieczka do Inwałdu


8 czerwca uczniowie klasy 4a z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach uczestniczyli w wycieczce do Inwałdu. Pierwszym przystankiem była średniowieczna warownia. W tym obiekcie przywitał nas ruchomy, białooki smok ziejący ogniem i wywołujący postrach wśród jednych a, śmiech u innych. Po tym emocjonującym powitaniu udaliśmy się troszkę popracować w chatach powroźnika, tkacza i szewca. Uczniowie chętnie podjęli próbę przyuczenia do tych średniowiecznych zawodów. Podczas warsztatów w chacie garncarza była okazja do „wyprodukowania ” swoich miseczek. Po owocnej pracy udaliśmy się na zwiedzanie warowni. Na początek sala tortur. Przy dźwiękach mrożących krew w żyłach zapoznaliśmy się z realistycznym obrazem średniowiecznego sposobu wymierzania kar. Były więc dyby, madejowe łoże, krzesło czarownic czy pręgierz. Następnie zbrojownia ,pokaz multimedialny światło dźwięk ,komnata damy, a na pożegnanie piękne widoki z wieży. W Parku Miniatur odbyliśmy niezwykłą podróż w najodleglejsze zakątki świata. Podziwialiśmy przedstawione w miniaturze liczne obiekty i zabytki ,a wśród nich: Koloseum, Akropol, Sfinksa, Statuę Wolności, Biały Dom, Bazylikę św. Piotra i wiele innych. Na pożegnanie Inwałdu coś dla wszystkich milusińskich czyli szaleństwa w Lunaparku. Odważni odwiedzili Egipt Horror Show, inni doskonale bawili się w Zielonym Labiryncie, Na Piracie, zjeżdżalni, Dzikiej Rzece i wielu innych atrakcjach parku. W doskonałych humorach wróciliśmy ze słonecznego Inwałdu do nie mniej słonecznych Łaz.