„W głębinach morskich” otwarte zajęcia świetlicowe dla dzieci i rodziców w Zespole Szkół nr 1 w Łazach


Dnia 05.06.2017 w ZS nr 1 w Łazach odbyły się otwarte zajęcia świetlicowe pt.” W morskich głębinach”, zorganizowane przez P. Aleksandrę Piedo, P. Joannę Kmitę, P. Agatę Synowiec i P. Małgorzatę Ślęzak oraz wspomagane przez P. Katarzynę Kwiecień i P. Marcina Cyzowskiego. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami miały okazję zmierzyć się z wielobarwnym morskim światem.
Po krótkiej prezentacji na temat organizmów morskich. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, po czym przy wsparciu przedstawicieli rodziców oraz naszych harcerzy, przystąpili do quizu opartego na wcześniej przedstawionej prezentacji. Następnie grupy zmierzyły się z wykreślankami, gdzie należało wykazać się dokładnością i współdziałaniem, a potem dzieci miały okazje wykazać się umiejętnościami matematycznymi, rozwiązując rebus. Układali puzzle ze światem morskim, a następnie przystąpili do konkurencji ruchowej, czyli pokonywania drobnych morskich przeszkód. Ostatnim punktowanym zadaniem było stworzenie przebrania morskiego stwora. Dzieci przebierały swojego dorosłego lidera, a rodzice dziecko. Z przygotowanych wcześniej materiałów stworzono piękne, wielobarwne, piękne stroje. Wszystkie konkurencje przebiegały przy muzyce o tematyce morskiej, a nad całością czuwała komisje z przewodniczącą na czele P. wicedyrektor Katarzyną Bryk-Wróbel, która na koniec wręczyła puchary i nagrodziła słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło również śpiewów i wspólnych tańców, a uwiecznieniem impresy było malowanie kolorowych rybek i przyklejanie ich na przygotowane tło morskiego dna.
Nie mogło też zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zabawa była bardzo udana i cieszyła się dużym uznaniem uczestników.