Sobota z Jedynką


3 czerwca po raz kolejny społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Łazach spotkała się na festynie rodzinnym pn. „Sobota z Jedynką”, którą przygotował ZS nr 1 wraz z Radą Rodziców oraz oddziałem przedszkolnym. Bogaty program artystyczny przyciągnął na plac szkolny wielu mieszkańców Gminy Łazy, szczególnie tych najmłodszych dla których atrakcji nie brakowało.
Tradycją ZS nr 1 w Łazach stało się, że każdego roku wiosną odbywa się tutaj festyn rodzinny skierowany do mieszkańców miasta i gminy. Impreza szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola przygotowywana jest przez kilka tygodni, dzięki czemu program artystyczny jest różnorodny i pomysłowy. Nie brakuje w nim śpiewu, tańca, popisów aktorskich oraz różnego rodzaju pokazów. Podczas tegorocznego festynu uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy, poc

hwalili się osiągnięciami, zapoznali wszystkich z ofertą szkoły oraz zaprosili na poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców. Wszystkie prezentacje sceniczne spodobały się publiczności, która doceniła trud uczniów głośnymi brawami.
Jak co roku dużą popularnością cieszył się Kiermasz Książki, na którym nie brakowało ciekawych pozycji dla dzieci i dorosłych. Stoiska gastronomiczne kusiły słodkimi smakołykami, a loteria atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodsi uczestnicy festynu nie mogli ominąć punktu malowania twarzy oraz dmuchanych zamków, na których zawsze widać uśmiechnięte dziecięce twarze. Gośćmi festynu byli zawodnicy Klubu Sportowego „Orient”, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zachęcali publiczność do poszukiwania własnych sportowych pasji. Przed publicznością wystąpiła także jednostka PSP z Zawiercia, która wykonała pokaz strażacki podczas którego dzieci zobaczyły krótki kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Uczestników „Soboty z Jedynką” powitała dyrektor szkoły Urszula Grzywa, a imprezę poprowadziła Katarzyna Nowak.