Po dużą rybę nad Zalew Mitręga


Tradycją Dnia Dziecka w Łazach stały się Zawody Wędkarskie, które każdego roku przyciągają nad Zalew Mitręga młodzież Gminy Łazy. W ciszy i skupieniu z wędką w ręku przez kilka godzin uczestnicy zapełniają swoje sieci, aby na koniec pochwalić się wszystkim największą rybą.
34 zawodników wzięło udział w tegorocznych zawodach wędkarskich, które odbyły się 2 czerwca nad Zalewem Mitręga. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe: do 9 lat, 10-12 lat, powyżej 12 lat i zrzeszeni w PZW. Ostatnią grupę tworzą zawodnicy wędkujący zawodowo, znają przepisy i regulamin połowów i posługują się profesjonalnymi technikami wędkowania.
„Zawody z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, a dzieci przyjeżdżają z terenu całej gminy. Zapisy na zawody prowadzi Wydział Edukacji UM, który poprzez kontakt ze szkołami dociera do młodzieży. Cieszymy się, że z roku na rok wędkujących dzieci przybywa, gdyż to pozwala nam utrzymać dziecięcą grupę wędkarzy. Spośród 16 kół wędkarskich zrzeszonych w rejonie 1, nasze koło przoduje w pracy z młodzieżą, co oczywiście przekłada się także na wyniki” – powiedział Marek Osmólski, prezes Zarządu Koła PZW Łazy.
Nad zalewem w towarzystwie opiekunów i rodziców zasiedli zarówno zawodnicy początkujący jak i profesjonaliści, którzy z wędkowaniem mieli już do czynienia. Wędkarze łowili dyscypliną spławikową, stosując odpowiednie techniki z zastosowaniem właściwych żyłek, spławików, przepon, wędek i stosując trafne zanęty, aby ryby przypłynęły do łowiska.
Najlepszymi wędkarzami zawodów zostali:
Kategoria do 9 lat:
1 miejsce Natalia Gola
2 miejsce Kacper Kaczyński
3 miejsce Mateusz Gut
Kategoria 10-12 lat:
1 miejsce Wiktoria Szczepańczyk
2 miejsce Mikołaj Kapustka
3 miejsce Gabriel Żmuda
Kategoria powyżej 12 lat:
1 miejsce Dawid Polechoński
2 miejsce Barbara Kulak
3 miejsce Patryk Tarnowski
Kategoria zawodników zrzeszonych w PKW:
1 miejsce Wiktor Polechoński
2 miejsce Justyna Kuligowska
3 miejsce Oskar Duda

 
Sponsorami nagród byli: HDI Rathdowney, Market Metal Materiały Ogniotrwałe Andrzej Jaros, MagLogis Innowacyjne Opakowania Marcin Kubik, OSiR Łazy, UM i Rada Miejska w Łazach, Maciej Gut, skarbnik Koła PZW nr 34 w Łazach, Euro Marketing Marcin Serwicki, Sklep Wędkarski „U Przemka” Przemysław Ewkowski.