VIII Gminny Konkurs Matematyczny


29 maja w Zespole Szkół nr 1 w Łazach po raz ósmy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „As czwartych , as piątych klas”, w którym uczniowie klas czwartych i piątych mogli wykazać się umiejętnością zastosowania wiedzy matematycznej i logicznym myśleniem. W corocznym  konkursie dzieci bardzo chętnie biorą udział a sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie i w klasach równoległych, ale także wśród rówieśników z innych szkół. Konkursy aktywują uczniów, rozbudzają większe zainteresowanie matematyką , mobilizują nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów ze szkół w Niegowonicach, Ciągowicach, Rokitnie Szl., Łazach, Grabowej, Wysokiej. Uczniowie zmagali się z zestawem zadań zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Najlepszymi okazali się:
KLASY IV:
I miejsce: Kubasik Piotr – SP w Niegowonicach
II miejsce: Skrzypek Szymon- SP w Wysokiej
III miejsce: Gajda Iga – SP nr 1 w Łazach

KLASY V:
I miejsce: Sadłoń Aleksander – NSP w Ciągowicach
II miejsce: Karbownik Antonina – SP w Niegowonicach
III miejsce: Przybyła Gabriela – SP nr 1 w Łazach
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

Anna Janus