UCZNIOWIE Z GIMNAZJUM W ŁAZACH W KONSULACIE GENERALNYM NIEMIEC WE WROCŁAWIU


18 maja 2017 odbył się w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu finał projektu „Deutsch – Land, czyli wędrówka po landach”, w którym udział wzięła 3-osobowa drużyna gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach: Michelle Blicharz, Maja Konieczko oraz Karol Poskrobko. W całym projekcie wzięli udział uczniowie z 34 szkół. Do Wrocławia pojechało 5 zwycięskich drużyn, a wśród nich byli też nasi uczniowie. Finał projektu poświęcony był Berlinowi, który jest zarówno stolicą Niemiec jak i jednym z 14 niemieckich landów. Uczniowie zajmowali się następującymi zagadnieniami: Berlin współczesny, historia i zabytki, kuchnia, kultura i osobowości oraz ciekawostki. Każda z drużyn miała również za zadanie odegrać scenkę, w której dwie osoby porozumiewają się w języku niemieckim a trzecia wyłącznie w dialekcie berlińskim. Pani Konsul Generalna ELISABETH WOLBERS objęła patronat nad projektem, umożliwiając przeprowadzenia finału w Konsulacie oraz ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników. Uczniów bardzo miło przyjęła pani MARION RAMACKERS – Konsul ds. Kultury, która uczestniczyła w pracach komisji konkursowej. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem.

Joanna Wróbel – Kasperska