Zdrowie mamy jedno!


10 maja 2017r. klasę IIb na zaproszenie wychowawczyni odwiedziła mama jednej z uczennic pani Edyta Wójcik. Pani Edyta jest pielęgniarką i pracuje w Przychodni Medicus w Łazach. Pani Edyta przypomniała dzieciom o zasadach prawidłowego odżywiania, spożywaniu dużej ilości witamin obecnych w owocach i warzywach. Dzieci miały okazję dotknąć, powąchać i posmakować różne owoce i warzywa. Następnie uczniowie mogli posłuchać bicia własnego serca przez stetoskop, obejrzeć z bliska kroplówkę, wenflony, probówki , strzykawki oraz dowiedzieć się do czego służą. Na zakończenie pani Edyta pokazała jak udziela się pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Lekcja była bardzo ciekawa i pouczająca, a uczniowie bardzo zainteresowani i aktywni. Mamy nadzieję , że po tej lekcji już żaden uczeń naszej klasy nie będzie bał się np. pobierania krwi czy badania u lekarza.

 

Anna Grabowska