OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W ŁAZACH


4 maja w naszej szkole obchodziliśmy święto Konstytucji, w związku z tym zacnym wydarzeniem odbył się Turniej Wiedzy o Polsce. Nauczyciele historii przygotowali pakiet pytań dla gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej. Poza sprawdzeniem wiedzy uczniów chodziło o dobrą zabawę, aby każdy nasz uczeń wiedział, że patriotyzm można pokazywać na różne sposoby. Wśród zadań z jakimi zmagali się nasi uczniowie były pytania na wiedzę, a także z zakresu geografii i gospodarki Polski. Uczniowie mieli możliwość zweryfikować dawną rzeczywistość poprzez emitowane fragmenty filmów i polecenia do nich, jak również rozpoznawali sławnych Polaków, nie tylko wśród postaci historycznych ale także ze świata nauki, kultury i sportu. To była dobra lekcja historii dla każdego, kto bawił się z nami.
A. Iskierka-Szymusiak
J. Kmita