Miesiąc świadomości autyzmu


Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu.

5 kwietnia po raz kolejny w Zespole Szkół nr 1 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Autyzmu.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w apelu z okazji tego święta.
W tym dniu dzieci dowiedziały się, czym jest autyzm i jak można pomóc osobie z autyzmem.
Młodzież ubrana była w kolor niebieski, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem na korytarzu przygotowana została gazetka tematyczna.
Podczas apelu uczennice klasy integracyjnej czytały wypowiedzi dzieci z autyzmem, przeplatane one były krótkimi filmami przybliżającymi funkcjonowanie tych osób. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli film „ Autyzm wprowadza zmysły w błąd” gdzie znany aktor Bartłomiej Topa wciela się w rolę osoby z autyzmem. Prezentacja zrobiła na uczniach duże wrażenie. Uroczystość przygotowały nauczycielki wspomagające klasy integracyjnej. W Zespole Szkół nr 1 jesteśmy nastawieni na kolor niebieski