Powitanie wiosny


W dniu 20 kwietnia klasy I – III Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach uroczyście powitały nadejście wiosny. Uczniowie wzięli udział w apelu szkolnym przygotowanym z tej okazji przez klasy II c i III c pod kierunkiem swoich nauczycielek. Wszystkie dzieci przybyły na tę uroczystość zaopatrzone w kolorowe emblematy – symbole wiosny. Wysłuchały inscenizacji wierszy, zagadek oraz piosenek o tematyce wiosennej. Obejrzały także humorystyczny pokaz mody wiosennej. Na koniec przegoniły Marzannę – symbol zimy i powitały Panią Wiosnę .Uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze dobrej zabawy.
W dniu następnym odbył się kolorowy marsz ulicami naszego miasta. Uczniowie niosąc symbole wiosny wznosili radosne okrzyki, śpiewali piosenki o wiośnie oraz wręczali przechodniom zielone listki z wiosennymi życzeniami. Pogoda sprawiła wszystkim niespodziankę – było ciepło i słonecznie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało.

 

Bogusława Skulska