Młodzieżowy Sportowiec Roku 2016

W Plebiscycie Dziennika Zachodniego Sportowiec, Trener i Drużyna 2016 Roku w kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku 2016 drugie miejsce zajęła Emilia Kozioł z KS Orient z Łaz. Na siódmej pozycji uplasowała się Maja Popczyk.

Emilia Kozioł jest uczennicą 4 klasy ZS nr 1 w Łazach i od 2013 roku trenuje taekwondo. Do tej pory osiągnęła stopień 3.2 cup niebieski pas.

„Pierwszy raz na trening Taekwondo zaprowadził mnie mój tata jak miałam 7 lat wcześniej zapisywał mnie na wszystko co było możliwe bo podobno byłam nie zwykle żywiołowa i nie szło ze mną wytrzymać w domu . I tak chodziłam troszkę na piłkę nożną ale byłam tam jedyną dziewczynką i chłopcy po miesiącu mieli mnie już dość bo zamiast kopać w piłkę kopałam wszystkich i we wszystko tylko nie w piłkę ,potem wspinałam się po ściankach próbowałam grać w kosza i ścigać się na gokartach . Jednak Taekwondo jakoś najbardziej mi odpowiada wydaję mi się że tu w pełni mogę się zrealizować rozładować nadmiar mojej energii wyżyć się na worku i w walce na zawodach” – mówi zawodniczka

Treningi uczą dyscypliny i szacunku dla innych. Na sali treningowej nie ma wyzwisk i nawet wykonywanie karnych pompek za spóźnienie nie wywołuje napięcia ani agresji. Od początku startów w zawodach Emilia Kozioł wywalczyła 46 medali, a tylko w 2016r i 2017r: Mistrzostwa Świata w Taekwondo Birmingham Anglia 2016r – złoty medal, Taekwondo Polish Open Cup 2016r – 3 złota, Puchar Polski w Kickboxingu Dwikozy 2016r – 2 srebra, Puchar Pabianic 2016r – złoto, srebro, brąz, Drużynowe Mistrzostwa Polski Zawiercie 2016r – złoto, srebro, Towarzyski turniej Taekwondo Ostrawa Czechy 2016r – 3 razy złoto i puchar dla najlepszego zawodnika zawodów Otwarty Puchar Polski Północnej Olsztynek 2017r – 2 złote medale.

„Emilia jest niezwykle charakterną osóbka, zawziętość, zdyscyplinowanie, systematyczność bardzo szybko przeniosły się na jej sukcesy w sporcie. Obecnie możemy pochwalić się bardzo mocnym składem zawodniczym w kategorii dzieci, młodzików, kadetów, juniorów. Niewątpliwie poprzez zaangażowanie dzieci, rodziców Nasi zawodnicy mogą sięgać po najwyższe światowe trofea. Jednakże osiągnięcia to dodatek do tego co młodzież może uzyskać, najważniejsze są dla Nas wartości nadrzędne takie jak: propagowanie zdrowego stylu życia, współpracy w grupie, wytrwałość w dążeniu do celu, nauka pewności siebie, systematyczności, zdyscyplinowania w podejmowanych działaniach oraz najważniejsze: wzajemny szacunek do siebie, trenera, podczas walki jak i w życiu” – dodaje Agnieszka Horbatiuk, trenerka Klubu Sportowego Orient.