Zdrowe zęby, piękny uśmiech


Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łazach mają zapewnioną bezpłatną kontrolę stomatologiczną w gabinecie działającym w budynku szkoły. Jest to możliwe dzięki porozumieniu i współpracy dyrektor Urszuli Grzywy z Ewą Leśniewską- dentystką i właścicielką gabinetu. W minionym roku szkolnym skontrolowani zostali uczniowie szkoły podstawowej, a teraz czas na gimnazjalistów. Po rozmowie z Panią dentystką ustaliliśmy, że większość uczniów dba o higienę jamy ustnej, ale niektórzy muszą częściej odwiedzać stomatologa. Najczęstszymi problemami są próchnica i wady zgryzu- stwierdziła dentystka. Celem takiej kontroli jest uświadomienie dzieciom i ich rodzicom potrzeby dbania o stan zdrowia uzębienia, ponieważ próchnica jest przyczyną wielu groźnych chorób. Efektem takiego działania jest to, że rodzice, którzy po kontroli otrzymali pisemne informacje o problemie, zdecydowanie częściej zgłaszają się do nas ze swoimi pociechami- poinformowała nas nasza rozmówczyni. Możliwość bezpłatnej kontroli stomatologicznej to duże ułatwienie dla naszych rodziców, a my- młodzi mamy większą świadomość, jak ważne są zdrowe zęby i piękny uśmiech.