Międzynarodowy Dzień Kobiet


8 marca obchodzimy międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia na szkolnych korytarzach widać było zbliżającą się wiosnę. Królowały tulipany ale róże też spacerowały trzymane dumnie przez uśmiechnięte i szczęśliwe Kobiety- te młodsze i te ciut starsze. Zamiast kwiatka – czekoladka. Niektórzy panowie mieli i taką wizję świętowania tego wyjątkowego dnia.
Ciekawostka:
Symbolika kwiatów: biel to symbol czystości, niewinności i szczerości. Dając komuś kwiaty o tej barwie wyrażamy wobec niego same szlachetne, szczere uczucia. Żółte kwiaty są symbolem złych uczuć i wywołują tylko negatywne emocje. Żółty kolor to symbol zazdrości oraz złości. Podarowanie komuś kwiatów w różowym kolorze wyraża przyjaźń wobec obdarowywanej nimi osoby. Kwiaty w tym kolorze daje się tym, których się kocha, są dla nas najważniejsi. Czerwień to symbol miłości i pożądania oraz namiętności. Fiolet oznacza żal oraz smutek. W przypadku miłości fioletowy kolor symbolizuje jej koniec.