Bale, bale w karnawale…


Karnawał trwa w najlepsze. Nie mogło więc zabraknąć karnawałowego akcentu w Zespole Szkół nr1 w Łazach. 15 lutego 2017r. na hali gimnastycznej w szkole odbył się bal przebierańców dla uczniów klas I-III. Nad przebiegiem balu czuwała p. Anna Grabowska.
Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły ufundowały dzieciom słodki poczęstunek, a nauczycielki udekorowały halę sportową girlandami z balonów i kolorowych łańcuchów.
Bal uroczyście otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół nr1 w Łazach pani Urszula Grzywa. Powitała uczestników balu, wychowawców i rodziców. Życzyła wszystkim wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Nad oprawą muzyczną czuwała p. Anna Gała-Jach, która prowadziła zabawy taneczne w stylu zumby. Dzieci bawiły się doskonale naśladując ruchy prowadzącej. Była: Taneczna bitwa, Limbo, Miś, Hey babe i wiele innych dobrze znanych dzieciom utworów, przy których wszyscy świetnie się bawili.
Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach: tanecznym na gazecie oraz na najpiękniejszy strój karnawałowy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia bo wszyscy mieli przepiękne stroje. Wyróżniono aż 20 dzieci najpiękniej i najciekawiej przebranych. W tym roku na wniosek jury ogłoszono Króla i Królową balu. Zostali nimi Matylda Miklaszewska i Bartosz Suliga z kl. IIa, bo całą zabawę pięknie ze sobą przetańczyli. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki.
Za rok znów „ karnawałowe pląsy” przed nami.

Anna Grabowska