Styczeń w bibliotece


Konkurs „Czytam i rozumiem”

W dniu 9 stycznia w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 w Łazach odbył się doroczny konkurs czytelniczy dla uczniów pierwszych klas gimnazjum pod hasłem „Czytam i rozumiem”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W tej edycji konkursu wzięło udział 26 uczniów. Tak liczny udział uczniów bardzo nas ucieszył bo przecież czytanie ze zrozumieniem potrzebne nam jest w każdej dziedzinie życia.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Aleksander Kropiewnicki z klasy 1 c

II miejsce – Kinga Miłoch z klasy 1 a

Jakub Toda z klasy 1 b

III miejsce – Kinga Lada z klasy 1b

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Netykieta – jestem bezpieczny w sieci”

W dniu 25 stycznia 2017r. w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 w Łazach odbyły się zajęcia poświęcone tematyce bezpiecznego korzystania ze stron internetowych. Poprzez ciekawe quizy i zabawy uczniowie poznawali zasady Netykiety. W zajęciach wzięło udział 12 uczniów.

Zajęcia zapoczątkowały szereg działań związanych z miesiącem bezpiecznego internetu.

Ferie z ciekawym filmem”

W ramach cyklicznych działań rozwijających u uczniów wrażliwość kulturalną i społeczną, zorganizowaliśmy w dniu 24 stycznia wyjazd do kina Helios w Dąbrowie Górniczej na film pt. Sing. Film się wszystkim podobał, uczniowie byli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że po seansie odwiedziliśmy McDonald`s. W dobrych humorach wróciliśmy do domu.

FERIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Czytanie jest atrakcyjne

dziecięcy i młodzieżowy festiwal czytania”

W czasie ferii w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 w Łazach uczniowie miło spędzili czas z ciekawą książką. Czytelnicy sami wybierali ulubione, ciekawe fragmenty z literatury polskiej, które głośno czytali swoim młodszym kolegom.

Następnie uczniowie wspólnie z bibliotekarka dzielili się wrażeniami po przeczytanej lekturze. Młodzi czytelnicy namalowali piękne ilustracje do przeczytanych fragmentów.

Cele i założenia projektu zostały zrealizowane, uczniowie racjonalnie i twórczo wykorzystali czas wolny.