Lekcje z leśnikami

Uczniowie klasy 1a Zespołu Szkół nr 1 w Łazach wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody. Nietypowej, bo prowadzonej przez leśników. Piotr Szydło i Janusz Kurzak z Nadleśnictwa Siewierz opowiadali dzieciom, jak zimą radzą sobie m.in. zwierzęta leśne i ptaki. Inspiracją do spotkania była lekcja prowadzona przez wychowawczynię Iwonę Czerwonkę- poświęcona mrozom. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się od fachowców- czym, jak i kiedy dokarmiać zwierzęta. Poznali też poszczególne gatunki ptaków. Tym samym uczniowie, wychowawczyni i leśnicy byli gośćmi audycji Polskiego Radia Katowice – „Eko- Ranek” , którą w każdą niedzielę o 10.10 prowadzi nasza uczennica 6-letnia Maja. Relacji ze spotkania wysłuchać będzie można 22 stycznia 2017 roku.

Iwona Czerwonka