„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”


Większość z nas tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będzie spędzać w gronie najbliższych, w gronie rodziny, przyjaciół. Nie zawsze myślimy o tych, którzy ten jedyny i wyjątkowy wieczór w roku, niestety spędzają samotnie. Bądźmy bliżej nich.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 w Łazach nawiązał współpracę z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej. Owocem tej współpracy były kartki świąteczne, wykonane przez uczniów wraz z uczestnikami WTZ oraz upominki, które zaadresowane zostały dla ludzi starszych, samotnych, w trudnej sytuacji życiowej. W ubiegłą sobotę uczniowie gimnazjum nr 1 w Łazach odwiedzili seniorów w ich domach oraz wręczyli prezenty. Starsi mieszkańcy Łaz byli pozytywnie zaskoczeni, na ich twarzach pojawił się uśmiech. Nie zabrakło również wzruszeń. Niektórzy seniorzy chętnie opowiadali młodym ludziom o swoim życiu i problemach dnia codziennego. Byli bardzo wdzięczni za naszą wizytę. Nasza wspólna akcja, uczniów oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, powiodła się i już planujemy kolejną w przyszłym roku.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Anna Leszczyńska