Dzień Osób Niepełnosprawnych


3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel. Jego celem było przybliżenie tematyki niepełnosprawności oraz uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. Uczennice klasy integracyjnej w przystępny sposób wyjaśniły, co to jest niepełnosprawność i co jest ważne w kontaktach z osobą niepełnosprawną. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentacją na temat różnych rodzajów niepełnosprawności i poznać praktyczny poradnik savoir vivre w stosunku do osób niepełnosprawnych. Zobaczyli jak wygląda alfabet Brailla i sposób komunikacji głuchoniewidomych alfabet Lorma. Na korytarzu szkoły zawisła gazetka ze znanymi osobami z niepełnosprawnością oraz prace plastyczne uczniów klas I-III pt. Jak mogę pomóc osobom niepełnosprawnym. Apel przygotowały nauczycielki klasy integracyjnej I. Saczyńska, J. Kmita.