Wycieczka pełna wrażeń


8 grudnia klasy I a i III a z Zespołu Szkól nr 1 w Łazach pojechały do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl pt. „Królewna Śnieżka”. Piękne przedstawienie, cudowne stroje, wszechobecna muzyka, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów pozwoliły dzieciom przenieść się w magiczny świat baśni. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Dąbrowskich Wodociągach, gdzie uczniowie przeszli kurs na Strażnika Czystej Wody. W jego trakcie dowiedzieli się skąd bierze się woda w kranie, jak wygląda proces oczyszczania wody, obejrzeli główne obiekty i urządzenia oczyszczalni. Wielką atrakcją był animowany film  wyświetlany na interaktywnej makiecie multimedialnej, jedynej takiej w województwie śląskim. Na koniec czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka. Reporterka Radia Katowice pani Gabriela Kaczyńska przeprowadziła z nimi wywiad na temat zwiedzanego obiektu. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości, nowych doświadczeń i wrażeń.

Joanna Bątorek