Urodziny Pluszowego Misia


25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach nie zapomnieli o tym święcie i wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie- maskotki, którym przez cały dzień okazywały czułość.
Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pocieszają w chorobie, łagodzą lęk przed samotnością. Nic więc dziwnego, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta.
To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu.