Wycieczka do Osikowej Doliny w Koziegłowach


W październiku klasy drugie wyjechały na wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach.
Brały udział w zwiedzaniu, pokazie i niepowtarzalnych warsztatach unikatowego rękodzieła „Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”.
„Osikowa Dolina” od zawsze była częścią Jury, niezwykłą i odmienną. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby osikowego drewna. Z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę! Siłą męskich rąk powstało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, maty, zabawki i dekoracje. Biorąc udział w warsztatach mieliśmy okazję do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Wykonując własnoręcznie jeżyka i koszyczek mieliśmy możliwość rozwijać nasze zdolności artystyczne i kreatywność. Była to dla nas doskonała forma nauki, tradycji, kontaktu z naturą i rozwoju zręczności manualnych.

Violetta Lasecka