Tydzień filmu niemieckiego


18 listopada 2016 gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach uczestniczyli w seansie filmowym podczas Tygodnia Filmu Niemieckiego w kinie Światowid w Katowicach. Uczniowie oglądali niemiecki film pt. „Dziennik Anne Frank“, wyprodukowany w bieżącym roku, wyświetlany na pokazach festiwalowych Berlinale 2016 r. Obrazuje on trudną tematykę Holocaustu.
Film Hansa Steinbichlera opiera się na tekście pamiętnika nastoletniej dziewczynki, urodzonej w żydowskiej rodzinie i opowiada tragiczną historię rodziny Franków w sposób dokumentalny.
Główna bohaterka prowadzi zapiski o codziennym życiu swojej rodziny przebywającej 2 lata w ukryciu.
Dziennik Anny Frank po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1947 roku.
Zainteresowanie młodzieży niemieckim filmem było bardzo duże a kino Światowid wypełnione do ostatniego miejsca.

Joanna Wróbel – Kasperska