Turniej Wiedzy o Polsce

W Zespole Szkół nr 1 w Łazach obchody rocznicy niepodległości Polski rozpoczęliśmy już w środę 9 listopada. Zamiast tradycyjnej akademii odbył się turniej wiedzy o Polsce, na którym uczniowie , zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum, zmierzyli się w trzech konkurencjach: Polska moja Ojczyzna, historia Polski i znani Polacy. Uczniowie mieli też dwie konkurencje zręcznościowe. Zabawa była przednia, wszyscy byli zaangażowani w odpowiadanie na pytania i nawet widownia została porwana do wspólnej zabawy i śpiewania. Imprezę uświetniły występy naszego chóru szkolnego, a słodki głos Nikoli wprowadził nas w klimaty walk narodowowyzwoleńczych. Przypomnieliśmy uczniom dzieje naszego narodu i fragmenty historii Polski.

A. Iskierka-Szymusiak

J. Kmita