Bajkowa Skandynawia – warsztaty plastyczne

13 października 2016 r. uczniowie klasy III a z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach udali się do Biblioteki Miejskiej, gdzie wzięli udział w warsztatach plastycznych „Bajkowa Skandynawia”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach 15 edycji Festiwalu Nordalia i poświęcone było bohaterom dziecięcej literatury skandynawskiej.Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną prezentację o sympatycznych Muminkach, rudowłosej Pippi, wesołych dzieciach z Bullerbyn. Pani Małgorzata Poskrobko umiejętnie zainspirowała uczniów do pracy plastycznej, czego efektem była wspólnie stworzona książeczka obrazkowa„ Bajkowa Skandynawia”. Na koniec czekała jeszcze jedna atrakcja-sesja zdjęciowa z Pippi i pstrokatym koniem!

Joanna Bątorek