XIV Ogólnopolski Rajd im. Szarych Szeregów


„Amonit” w dniach 30 września-2 października wziął udział u XIV Ogólnopolskim Rajdzie im. Szarych Szeregów. Jest to rajd organizowany już od lat przez Hufiec Ziemi Myszkowskiej. W tym roku odbył się on w Żarkach. W piątek, czyli pierwszy dzień rajdu kiedy przyjechaliśmy na miejsce, na dworcu czekała na nas łączniczka. Dała nam mapę z zaznaczoną trasą i powiedziała że po drodze przejdziemy wiele szkoleń. Faktycznie po drodze mogliśmy się sprawdzić i nauczyć w wielu dziedzinach. Trasa do szkoły w Żarkach miała około 8km. Około godziny 00:00 obudzono nas. Rozpoczęła się gra nocna. Chodziliśmy po Żarkach w poszukiwaniu naszych sojuszników, ale musieliśmy być bardzo ostrożni gdyż po mieście rozstawieni byli Gestapowcy, a po ulicach jeździł van, który porywał uczestników. „Amonit” rano wyszedł ze szkoły na kolejną grę terenową. Prowadziła ona do Mirowa i powrotem, głównie ścieżkami rowerowymi. Po drodze wykonywaliśmy zadania, pomagaliśmy sojusznikom. Pomimo długiej trasy (jak to „Amonit, oczywiście zagubiliśmy się w akcji) , dotarliśmy do finału. W nocy odbył się turniej siatkówki, a rano apel kończący rajd. „Amonit” zajął 18 miejsce na 42 startujące patrole. Mimo zmęczenia każdy przywiózł dobre wspomnienia z tej imprezy harcerskiej.