Start Harcerski 2016 hufca Ziemi Zawierciańskiej


W dniu 24 września w Zawierciu odbył się Start Harcerski 2016 hufca Ziemi Zawierciańskiej. Rok szkolny zaczął się 3 tygodnie temu, więc harcerze z Zawiercia i Łaz, czyli także z naszej szkoły również rozpoczęli swój kolejny rok harcerski. „Amonit” punktualnie o 14:30 stawił się na placu przed muszlą koncertową w zawierciańskim parku, gdzie odbył się uroczysty apel poprowadzony przez Komendę Hufca. Po apelu harcerze mogli wziąć udział w grze, która kwalifikowała uczestników do losowania nagród. Warto wspomnieć, że główna nagroda (nóż -finka) trafił w ręce jednego z naszych harcerzy. Mimo złej pogody, deszczu i niskiej temperatury liczna grupa ukończyła grę. Później odbył się pokaz musztry paradnej nowo powstałego zastępu reprezentacyjnego hufca, do którego należy trójka harcerzy z „Amonitu”. Następnie odbył się koncert i pokazy ognia, a w między czasie można było pomalować sobie twarz, odbyć warsztaty plastyczne czy warsztaty z grupą wojskową. Hufiec zaopatrzył również uczestników w ciepłe posiłki i słodkości. Imprezę zakończyliśmy uroczystą iskierką. Cieszy nas, że tak „Amonit” liczną grupą pojawił się na Starcie, a tym bardziej że w tej grupie były osoby, które w tym roku dopiero dołączyły do harcerzy z Łaz.