Festyn Rodzinny w ZS nr 1 w Łazach


Było słońce i była moc… Program też okazał się strzałem w ,,10”, a ciepłe słowa dyrektora szkoły p.Urszuli Grzywy zachęciły do dobrej zabawy.

Duże zainetersowanie wywołał wśród widzów pokaz umiejętności psa tropiącego, a ochotnicy mogli ,,wejść w rolę” przestępcy i pod czujnym okiem funkcjonarjuszy policji zmierzyć się z wyszkolonym czworonogiem. Kolejna atrakcja to pokaz walk teekwondo w wykonaniu Klubu Sportowego ,,Orient” sekcja Łazy z udziałem Mistrzyni Polski M.M.Maier (kl.6b) w kat. kadet i M. Nowak (kl. 2bG) kat. junior. Grupę przygotowywała p. A. Horbatiuk (absolwentka naszej szkoły).

Na scenie wystąpili też nasi artyści w świetnie przygotowanych aranżacjach. Do energetycznej zumby zaprosiła kubańska tancerka – instruktor zumby p. Yanelys Salazar Servano ze Studia Tańca i Fitness Eu4ya z Zawiercia. W przeprowadzanych przez nią warsztatach wzięły udział dzieci wraz z rodzicami. Zabawy było co niemiara!

Udzielając wywiadów goszczącemu u nas Radio Katowice, mogliśmy promować działalność i osiągnięcia naszej placówki, z czego skorzystaliśmy z wielką przyjemnością.

Nasz Komitet Rodzicielski to niezastąpiona grupa wsparcia. To dzięki nim domowe wypieki, zimne napoje oraz dania z grilla rozchodziły się błyskawicznie. Najmłodsi uczestnicy świetnie bawili się na dmuchanym zamku. Mogli tez zasiąść za sterami koparki. Kusiły też Tęczowy makijaż i stoiska z książkami.

W trakcie naszego festynu studenci z Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach po odebraniu dyplomów, wzięli udział w kończącym rok akademicki wykładzie połączonym z pokazem lotów ptaków drapieżnych. Świętowaliśmy również 8. urodziny Parku Wodnego Jura. Jubilaci ufundowali przepyszny tort imponujących rozmiarów w lazurowej tonacji, życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Zapraszamy za rok…

To była udana sobota z „Jedynką”

Renata Jakóbczyk

Agata Synowiec