Wycieczka do Rodzinnego Parku Atrakcji w Kamieniu koło Rybnika


Dnia 6 czerwca uczniowie klas II b i II c wraz z wychowawcami E. Kocyba i A. Cyganek byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Atrakcji w Kamieniu koło Rybnika. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Dino Park i przenieść się w czasy, kiedy te olbrzymy zamieszkiwały naszą planetę. Mieliśmy również okazję zwiedzić Bajkową Krainę, w której zamieszkali Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Smok Wawelski, Murzynek Bambo i inni bohaterowie bajek, legend i wierszy znanych i lubianych od pokoleń. Natomiast w Parku odkrywców uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić eksperymenty z zakresu fizyki, optyki, akustyki i innych dziedzin nauki. Jednak największą atrakcją dla dzieciaków były różnego rodzaju karuzele, zjeżdżalnie, park linowy, basen z łódeczkami czy strzelnica i polowanie na dinozaura. Wszyscy bawili się wyśmienicie i wrócili do domu z uśmiechem na twarzach.
A. Cyganek